Beharangozó 2023. február 4., szombat

Születésnapi mérkőzés a Tiszakécske ellen

Most hétfőn sorozatban harmadszor játszik bajnoki mérkőzést napra pontosan a klub alapításának évfordulóján a DVTK labdarúgó csapata. Az előző két találkozót egyaránt megnyerte. A vendég Tiszakécske tavaly pontot rabolt Diósgyőrből, a Merkantil Bank Liga idei kiírásában pedig a DVTK nyert idegenben ősszel. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Mérkőzés a születésnapon

Most hétfőn sorozatban harmadszor játszik bajnoki mérkőzést napra pontosan a klub alapításának évfordulóján a DVTK labdarúgó csapata. Az előző két találkozót egyaránt megnyerte hazai pályán.

2022. február 6., vasárnap (Merkantil Bank Liga 22. forduló)

Diósgyőri VTK - BFC Siófok 1-0 (1-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 3629 néző. Játékvezető: Nagy Norbert (Horváth Róbert, Varga Gábor).
DVTK: Branislav Danilović - Eperjesi Gábor, Hegedűs János, Szatmári Csaba - Németh Márió, Oláh Bálint, Lucas, Zsolnai Richárd, Bárdos Bence - Könyves Norbert, Jurek Gábor. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Siófok: Hutvágner Gergely - Polényi Gábor, Jagodics Bence, Varga Bence, Deutsch Bence - Eördögh András, Krausz Raul - Horváth Péter, Nikházi Márk, Kiss Balázs - Elek Bence. Vezetőedző: Domján Attila.

Csere: Hegedűs János helyett Szűcs Kornél a 10., Németh Márió helyett Molnár Gábor a 46., Jurek Gábor helyett Kocsis Dominik és Lucas helyett Horváth Zoltán a 66., Nikházi Márk helyett Varjas Zoltán és Kiss Bence helyett Balogh Bence a 68., Krausz Raul helyett Medgyesi Márk a 75., Zsolnai Richárd helyett Bokros Szilárd a 83. percben.
Sárga lap: Nikházi Márk a 16., Lucas az 51., Oláh Bálint a 78., Kondás Elemér a 86. percben.
Gólszerző: Könyves Norbert (1-0) a 37. percben.

2021. február 6., szombat (OTP Bank Liga 20. forduló)

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 2-0 (2-0)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor (Tóth II Vencel, Szert Balázs; Erdős József, Vad II István).
DVTK: Marko Malenica - Serhii Shestakov, Goran Milović, Hegedűs János, Vinko Soldo, Luka Marin - Alen Grgić, Márkvárt Dávid, Augusto Max, Asmir Suljić - David Vaněček. Vezetőedző: Zoran Zekić.
Kisvárda: Dombó Dávid - Bogdan Melnyk, Herdi Prenga, Lazar Ćirković, Hej Viktor - Lucas, Sassá, Slobodan Simović - Ötvös Bence, Claudiu Bumba, Fernando Viana. Vezetőedző: Supka Attila.

Csere: Ötvös Bence helyett Jaroslav Navrátil és Sassá helyett Kovácsréti Márk a 46., Asmir Suljić helyett Stefan Dražić és Fernando Viana helyett Jelena Richárd a 66., David Vaněček helyett Mirko Ivanovski a 77., Serhii Shestakov helyett Iszlai Bence, Claudiu Bumba helyett Yanis Karabelyov és Slobodan Simović helyett Lazar Zlićić a 82. percben.
Sárga lap: Claudiu Bumba a 16., Luka Marin a 33., Herdi Prenga az 55., Augusto Max az 56., Andrusch József a 73., Mirko Ivanovski a 82., Lazar Ćirković a 90+2. percben.
Gólszerző: David Vaněček (1-0, 11-esből) a 10., Hegedűs János (2-0) a 40. percben.

Egymás ellen

A tiszakécskei csapat a másodosztályban ötször járt Diósgyőrben, három döntetlen után negyedik kísérletre nyertek, és legutóbb is pontot raboltak.

Az egyetlen élvonalbeli találkozón viszont fölényes győzelmet aratott - akkoriban használatos nevén - a DFC.  Tornyi Barnabás szakmai igazgató csapata ezen a délutánon a Rácz Róbert - Földvári Tibor, Téger István, Farkas Attila, Kovács Tibor - Varga Sándor, Kiser László (Túróczi Mihály, 74.), Buzás Attila (Relu Buliga, 78.), Kákóczki István - Kulcsár Sándor, Jakab Csaba összeállításban játszott, méghozzá lehengerlően. A DFC rögtön támadóan lépett fel, és a 23. percben érett először góllá a fölény, Kulcsár Sándor szabadrúgásból szerezte meg a vezetést, majd a lefújás előtt kiharcolt egy büntetőt is, amit Buzás Attila értékesített. A második félidőben is Kulcsár Sándor játszotta a főszerepet, amikor egymás után több lövőcsellel szórakoztatta a vendégvédelmet, majd a léc alá bombázott az 58. percben. A végeredményt tíz perccel a hármas sípszó előtt Farkas Attila állította be egy fejessel.

Az előző idényben jól kezdett a DVTK hazai pályán a Tiszakécske ellen, mert tíz perc alatt két ziccert is kialakítottak, ami kimaradt. Később kicsit kijött a szorításból a vendégcsapat, de az első félidő utolsó percében újabb kapusbravúrra volt szükségük. A szünet után is a DVTK előtt adódott a legnagyobb helyzet, de ezen a délutánon nem született gól

Diósgyőri VTK - Tiszakécskei LC 0-0

DVTK: Póser Dániel - Eperjesi Gábor, Hegedűs János, Szatmári Csaba, Rotem Keller - Lucas, Oláh Bálint - Jurek Gábor (Kocsis Dominik, 57.), Molnár Gábor (Zsolnai Richárd, 85.), Németh Márió (Bertus Lajos, 57.). - Eppel Márton (Horváth Zoltán, 68.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Tiszakécske: Holczer Ádám - Balázs Benjámin, Csáki Róbert, Máté Zsolt, Eke Uzoma - Erdei Carlo - Gyurján Bence (Vachtler Csaba, 58.), Kosznovszky Márk, Kovács Barnabás, Simon Márk (Farkas András, 82.) - Beliczky Gergő (Kalmár Ferenc, 78.). Vezetőedző: Visinka Ede.

Legutóbb a Merkantil Bank Liga mosatni kiírásának 3. fordulójában Tiszakécskén találkozott a két csapat, és Bényei Ágoston góljával a Diósgyőr szerzett vezetést az első félidőben. A második félidő legelején Bényei megduplázta a saját és a DVTK góljainak számát is. A folytatásban a hazaiak szépítettek, majd kitámadtak, amit a diósgyőriek kontrákkal akartak büntetni, de az eredmény már nem változott.

Tiszakécskei LC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

Tiszakécske: Antal Botond - Balázs Benjámin, Végső Előd, Máté Zsolt, Farkas Norbert (Gyurján Bence, 46.) - Lovas Andor (Lovas Zsombor, 46.), Pongrácz Viktor, Erdei Carlo, Winkler András (Vachtler Csaba, 62.) - Zamostny Balázs (Szekér Ádám, 62.), Horváth Zoltán (Vólent Roland, 70.). Vezetőedző: Visinka Ede Vezetőedző: Visinka Ede.
DVTK: Branislav Danilović - Farkas Dániel, Hegedűs János, Szatmári Csaba, Bárdos Bence - Holdampf Gergő -  Vajda Botond (Jurek Gábor, 74.), Bényei Ágoston (Koman Vladimir, 69.,), Radics Márton (Szőke Adrián, 46.), Bertus Lajos (Viczián Ádám, 90+7.) - Lukács Dániel (Eppel Márton, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Gólszerző: Bényei Á. (0-1) a 30., Bényei Á. (0-2) a 46., Vólent (1-2) a 75. percben.

2022.04.10. DVTK - Tiszakécskei LC 0-0

A DVTK hazai mérlege: 5 mérkőzés, 0 győzelem, 4 döntetlen, 1 vereség. 1 lőtt, 2 kapott gól.

Élvonalbeli idények: 1
Legjobb eredmény: NB I. 15. helyezett (1997/1998)
Először az országos másodosztályban: 1993/1994
Másodosztályú idények: 9
Folyamatosan az NB II.-ben: 2021 óta

A tiszakécskei klub egészen a rendszerváltásig a magyar labdarúgás alacsonyabb osztályaiban játszott, majd 1992-ben a Bács-Kiskun megyei I. osztály, 1993-ban az NB III. Alföld-csoport bajnoki címét ünnepelték. Négy év másodosztályú szereplést követően jutottak fel az élvonalba, és ha a PMFC ellen megnyerik az osztályozó 11-es párbaját, akkor egy évvel korábban sikerülhetett volna a bravúr. A PNB-től egy idényt követően búcsúztak, és 1999-ben meg is szűnt a Tiszakécskei FC.

2000-ben Tiszakécskei VSE elnevezéssel kezdték újra a 7. osztályban, ahonnan 2018-ra jutottak el az NB II.-ig. Két év után búcsúztak, majd 2020/2021-es idényben immár Tiszakécskei LC néven megnyerték az NB III. Keleti-csoportot.

A Merkantil Bank Liga előző idényében nagy hajrával végül 42 pontot szerezve a 13. helyen végeztek 12 győzelemmel, 5 döntetlennel és 20 vereséggel. Legeredményesebb gólszerzőjük a most télen távozó Kalmár Ferenc volt 7 góllal.

Merkantil Bank Liga 2022/2023

A Tiszakécske elfogadhatóan kezdte a bajnokságot, ám később hullámvölgybe kerültek, amiből év végére kilábaltak, és néhány győzelemmel elléptek egy kicsit a kieső/osztályozó zónától.

21. forduló: Tiszakécske - Kozármisleny 2-2

A legutóbbi fordulóban az Antal Botond - Vachtler Csaba, Máté Zsolt, Végső Előd, Farkas Norbert - Balázs Benjámin (Oláh Máté, 46.), Kiss Norbert (Winkler András, 69.), Pongrácz Viktor (Biben Barnabás, 46.), Erdei Carlo (Szekér Ádám, 59.) - Geiger Norbert (Vólent Roland, 69.), Zamostny Balázs összeállításban játszottak.