Összefoglaló 2023. július 5., szerda

Podbrezová - DVTK 1-2 (1-1)

Második felkészülési mérkőzésén is nyert az OTP Bank Liga 2023/2024-es idényre készülő DVTK. A Podbrezová ellen a próbajátékos Vladislav Klimovich és Papp Marcell volt eredményes, és ezúttal is szinte teljes sort cserélt Kuznyecov Szergej a szünetben.

Felkészülési mérkőzés

FK Železiarne Podbrezová - Diósgyőri VTK 1-2 (1-1)

Enns, Arena Enns, 50 néző. Játékvezető: Roman Smolinski (Alen Puskaric, Dietmar Krczal)
DVTK 1. félidő: Karlo Sentić - Farkas Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Godfrey Bitok Stephen - Vladislav Klimovich, Alexander Vallejo, Rudi Požeg Vancaš - Jérémie Obounet, Marin Jurina, Lukács Dániel. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
DVTK 2. félidő:  Branislav Danilović - Csirmaz István, Bozhidar Chorbadzhiyski, Julien Célestin, Bokros Szilárd - Vladislav Klimovich (Papp Marcell, 60.), Holdampf Gergő, Bényei Ágoston - Csatári Gergő, Lőrinczy Attila, Medgyes Sinan. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.

Sárga lap: Marek Bartoš a 84. percben.
Gólszerző: Martin Talakov (1-0) a 9., Vladislav Klimovich (1-1) a 45., Papp Marcell (1-2) a 79. percben.

9. perc: Martin Talakov kapott jó indítást a bal oldalon, tolt kettőt a labdán, majd a kapuba lőtt, 1-0

45. perc: Stephen lazán emelte középre a labdát balról, középen Vladislav Klimovich jó ütemben érkezett, és a hálóba fejelt, 1-1

79. perc: Lőrinczy kereste a lövőheéyzetet a 16-oson belül, amikor megtalálta, akkor elvállalta, és a labda Papp Marcell lábáról az elvetődő kapus mellett a hálóba pattant, 1-2

Edzői értékelés

Kuznyecov Szergej: Azzal kezdem, hogy egy jó ellenféllel találkoztunk, akik az előző bajnokságot a negyedik helyen zárták. És azt sem szabad elfelejteni, hogy az ellenfél már a negyedik felkészülési mérkőzését játszotta, mi pedig az elsőt Ausztriában (és előtte egyet Diósgyőrben - a szerk.).
Úgy terveztük, hogy 45-45 percet játszik mindenki. Az első félidőben elég jó volt az iram, de sok hibával, mert látni lehetett, hogy még nincsenek összeszokva a játékosok. Követtünk el hibákat, és amikor nálunk volt a labda, akkor jobban ki kellett volna használni a széleket, mint azt tettük az egyenlítő gólnál.
A második játékrészben jobban kezdtünk, mint az ellenfél, kellőképpen agresszívak voltunk, és sikeresen presszingeltünk, nem sok levegőt hagytunk az ellenfélnek. A végén megszereztük a második gólt, és megérdemelten győztünk.